Chicken Fajitas:
- 1 pierś kurczaka (dwa płaty)- 1 limonka
- łyżeczka cukru pudru
- łyżeczka oregano
- pół łyżeczki cayenne
- pół łyżeczki cynamonu
- 1 duża cebula
- 3 kolorowe papryki (dla 2-3 osób mogą być małe)
- 2 łyżki oleju
- zielona pietruszka do przybrania
- (mała puszka kukurydzy z fasola)
- kwaśna śmietana
- sól, pieprz
Mięso kroimy w paski, bardzo cienkie. Przygotowujemy marynatę: trzemy skórkę limonki (tak!) do miski , dodajemy do tego cały sok z limonki, cukier puder, oregano, cynamon, cayenne, sól i pieprz. Mieszamy i do miski wrzucamy paski mięsa, obtaczamy dokładnie i to wkładamy pod przykryciem do lodówki na minimum godzinę.
Później kroimy cieniutko paprykę i cebule. Smażymy mięso na patelni na oleju ok. 5 minut, dodajemy posiekaną cebulę i papryki i jeszcze smażymy 3-4 minuty, dodajemy kukurydze... i już... , podajemy na talerzu z liśćmi pietruszki. Do tego ciepła tortilla, guacamole, śmietana i salsa.
Tortille można usmażyć samemu - przesiana mąka, odrobina soli i oliwy... wyrabiamy z woda ciasto, kulki... wałek... smażymy niemal na sucho cienkie placki.... zimne są gumowe.
NA PIERWSZY RAZ NA PEWNO LEPIEJ KUPIC TORTILLE GOTOWE.
Są do kupienia np. w Piotrze i Pawle na Gronowej tam gdzie rzeczy do sushi przy podłodze... duże 8 sztuk chyba 11zl małe o rożnych smakach (ja wziąłem zielonkawe szpinakowe) - 7 zł za 6 sztuk.
Sos tomato salsa:- 2 pomidory
- 1 zielona albo czerwona papryczka chili (świeża)
- pół czerwonej cebuli
- 3 łyżki stołowe oliwy z oliwek
- sok z polowy cytryny
- sól i pieprz
- liście kolendry (ja miałem tylko suszone sproszkowane)
Naprawdę cieniutko siekamy twardy miąższ pomidora (bez pestek i tego śluzu!!!), cebulę, papryczkę i kolendrę. Składniki mieszamy, dolewamy sok z cytryny, oliwę. Dodajemy sól i pieprz. Mieszamy, doprawiamy i serwujemy z cytrynka.
Sos guacamole:
- 2 awokado (albo jedno duże)
- 1 limonka,
- liscie kolendry (jak poprzednio, nie ma świeżych to chociaż suszone)
- 1 szalotka (cebula byłaby zbyt agresywna)
- pieprz cayenne do smaku
- ew. ząbek czosnku
- sól
Miąższ awokado wykładamy do miski, zalewamy sokiem z limonki, siekamy kolendrę i szalotkę – to do miski, dodajemy czosnek, sól i cayenne.
Miksujemy to wszystko na idealna zielonkawą gładź!!!
Smakujemy i doprawiamy ewentualnie solą i cayenne. Serwujemy z liściem (kolendry, pietruszki) dla ozdoby.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz